ایزوگام و قیرگونیچرا باید بام خود را ایزوگام کنیم؟

چرا باید بام خود را ایزوگام کنیم؟

ایزوگام با ماده اولیه قیری و نفتی نسوز تولید شده است که برای عایق کردن سطح های زیرین کاربرد خوبی دارد، قیر یک ماده چسبناک سیاه رنگ با بوی غلیظ است، در زمان استفاده ایزوگام به صورت یک لایه ی یک پارچه می باشد که آب در آن نفوذ نمی کند.

خواص ایزوگام :

برای حفاظت سقف از نفوذ کردن آب باران است که برای ترمیم کردن ترک ها و شکاف ها به عایق کاری نیاز دارد که اینکار را با ایزوگام انجام می دهید، از مزیت های ایزوگام قیمت ارزان آن است که با هزینه ی کمتری می توان زیر سازی انواع سطح ها را پوشش داد، برای استفاده ی آن به ابزارهای خاصی نیاز نیست ولی نصاب باید از تجربه و مهارت بالایی  برخوردار باشد که باعث دوام بالاتر آنها می شود.

ایزوگام تحت تاثیر عوامل جوی نمی شود که  تغییر دما باعث ترک وخراب شدن آن بشود، از این رو میتواند تا سالهای متمادی قابل استفاده باشد.

جهت جلوگیری از نم دیوار و یا رطوبت کل دیوار طبقه اول در سازه های بتنی از ایزوگام استفاده می شود، در طبقات زیر زمین هم همین طور است، برای نمای پشت بام ساختمان و یا در قسمت به سمت خانه ی همسایه  کل مساحت دیوار را با ایزوگام عایق می کنند.

این نوع محصول به نسبت روش های قبل خیلی بهتر و خطرات کمتری  را در بردارد و به دلیل روکش ضعیفی که روی آن دارد در زمان رد شدن از روی آن به کف کفش افراد قیر نمی چسبد هرچند که خود ایزوگام گرم است ولی همین روکش نازک باعث شده که گرمای کمتری را جذب سازه کند.

ضرورت ایزوگام کردن بتن مهم می باشد، به دلیل اینکه آب و رطوبت  باعث آسیب رساندن به بتن می شود، قابلیت نفوذ آب بستگی به نوع بتن ریزی دارد و با هم متفاوت می باشد، البته بهترین بتن ها هم احتمال نفوذ به مقدار کم هم می باشد، این نفوذپذیری در اثر گذشت زمان اتفاق می افتد زمانی که نسبت آب به سیمان زیاد شود ایزوگام کردن بتن بسیار ضروری است برای اینکه بتوانید از این حوادث جلوگیری کنید.

چرا باید بام خود را ایزوگام کنیم؟

ایزوگام و قیرگونی

ایزوگام و قیرگونی

راه های نمکی :

در فصل سرما که یخ زدگی ایجاد می شود از روش هایی مثل ریختن نمک برای ذوب شدن نمک که بسیار مخرب تر از آب برای بتن است وجود نمک باعث نفوذ هوا در بتن وآسیب زدن به بتن می باشد، لازم است این عوامل قبل از ایزوگام کردن در نظر گرفته شود چون میخواهید از تخریب بتن جلوگیریشود حتما باید عملیات ایزوگام را اجرا کنید.

در اثر جنبش های ساخت قبل از سخت شدن یتن یا صدمات یخ زدگی و همچنین نیروهای لرزه ایی دچار آسیب شود، اگر ایزوگام نصب نشود علاوه براین ترک ها رطوبت و نم به داخل بتن وارد شده و به تخریب آن کمک می کند.

رطوبت از راه اتصالات بتن وحفره هایی که در روی آن بوجود آورده نفوذ کرده ولی با انجام ایزوگام و قیرگونی می توان این راهها را به راحتی مسدود کرد و از ایجاد نم و رطوبت به خوبی جلوگیری کرد، البته عملکرد ایزوگام به کیفیت بتن هم بستگی دارد.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است