ایزوگام و قیرگونی

ایزوگام و قیرگونی چیست چه کاربردی دارد؟

ایزوگام و قیرگونی یکی از قدیمی‌ترین مصالح عایق رطوبتی است که بیشتر برای سقف منازل و یا عایق‌ کاری کف استخر و پی ساختمان ها و… استفاده می‌شود این ماده بسیار خوب با مواد ساختمانی تطبیق‌پذیر است.

خاصیت انعطاف‌ پذیری و ضد آب بودن آن بسیار ارزشمند بوده و به همین دلیل می‌توان برای سطوح مختلفی به کاربرد، اگر دوست دارید که سقف منزلتان عمر طولانی داشته باشد و در برابر رطوبت و اشعه ماوراء بنفش حفظ گردد حتماً می‌بایست از قیر یا ایزوگام استفاده نمایید.

همچنین در ساختمان‌ها برای اینکه نم و رطوبت از کف حمام به طبقات پایینی نفوذ نکند کف آن را عایق قیرگونی می‌کنند که هم قیمت مناسبی دارد و هم عمر طولانی و نگه‌داری بسیار ساده و برای تعمیرات ساختمان نیز زیاد مورد استفاده قرار میگیرد.

برای استفاده از قیر باید دما را چیزی در حدود 70 درجه فارنهایت تنظیم کنید تا قیر به چسبندگی حد روانی دلخواهتان برسد اگر دما خیلی زیاد شود قیر بینهایت رقیق‌شده و نمی‌توانید کار را به‌ درستی پیش ببرید.

یک نکته تجربی: قبل از استفاده حدود یک ساعت قیر یا ایزوگام را مقابل آفتاب بگذارید تا در حین استفاده کارتان راحت‌تر شود زیرا آفتاب آن را نرم‌ تر کرده و لایه‌نازک تر می‌گردد که کار با آن آسان‌تر است.

ایزوگام

ایزوگام

مواد تشکیل دهند ایزوگام

از دولایه تشکیل‌شده که یک‌لایه از الیاف و یک‌لایه از جنس پلی‌استر و قیر است هنگامی‌که قیر و الیاف باهم ادغام می‌شوند باعث دوام بیشتر آن می‌گردد که با اضافه کردن کمی مواد لاستیکی انعطاف‌پذیری آن را بیشتر میکنند.

انواع ایزوگام

ایزوگام ها دارای دو نوع روکش‌دار و معمولی هستند که نوع روکش‌دار آن دارای روکش آلومینمی است که برای محافظت سقف از تابش مستقیم اشعه ماورا بنفش بسیار مناسب است.

توجه: حتماً در حین استفاده از قیر یا ایزوگام از ماسک مخصوص و دستکش استفاده نمایید زیرا هنگامی‌ که قیر را گرم می‌کنید گازهایی سمی از آن متصاعد می‌شوند که برای سلامتی انسان مضر است.

اگر شما فرد مبتدی هستید و آموزش‌های لازم در این زمینه را ندیده‌اید و تجربه‌ای در این زمینه ندارید از انجام ابن کار خودداری نمایید و کار را به افراد متخصص بسپارید.

ایزوگام در تهران

ایزوگام در تهران

چر ایزوگام بهتر از قیرگونی است؟

  • استفاده آسان
  • دارای پوشش بازتابنده نور آفتاب
  • مناسب برای سقف‌های صاف
  • عمر طولانی

مراحل قیرگونی

  1. یک ساعت قبل قیر یا ایزوگام را در معرض تابش آفتاب قرار دهید.
  2. سقف را جارو بزنید و آلودگی خاصی اگر بود آن را برطرف نمایید.
  3. مشعل و رولر خود را آماده کنید تا هم‌زمان که با مشعل حرارت می‌دهید رولر را نیز برای صاف کردن و چسباندن روی بام به کار ببرید.

پاسخی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه