رفع نم ورطوبت

رفع نم و رطوبت همه ی ما رطوبت و نم زدگی دیوار هار ا حداقل برای یک بارهم که شده از نزدیک دیده ایم .

نم زدگی دیوار ها باعث می شود تا نما و دکوراسیون منزلتان خراب شود، همچنین نم و رطوبت و عدم رفع کردن آن باعث بروز مشکلات دیگری نیز می گردد مانند:

 • حضور حشرات مگس ها و حشرات موذی
 • بوی نامطبوع
 • کپک برروی دیوار
 • رشد و تکثیر انواع باکتری ها و قارچ ها
 • ریختن رنگ و زرد و پوسیده شدن گچ استفاده شده در دیوار و در نتیجه ی همه این ها یک هزینه روی دستتان برا تعمیر و بازسازی
رفع نم

رفع نم

در اینجا یکسری روش هایی که رطوبت را ازبین ببرید را برایتان بازگو می کنیم :

بهترین و اولین کار این است که دنبال منبع رطوب بگردید. با رفع منبع رطوبت 50درصد از کار راانجام داده اید.
از وسایل و دستگا های رطوبت گیر استفاده کنید به خصوص در فصول سرد و بارانی سال.
از هواکش در حمام استفاده کنید و سعی کنید که زیاد با آب گرم دوش نگیرید چرا که این عمل باعث افزایش رطوبت بر روی دیوار می شود.

اگر که تمامی این نکات و دیگر نکات را رعایت کردید اما همچنان رطوبت و نم دیوارتان رفع نشد بهتر است که به لوله کشی ساختمانتان شک کنید و بررسی کنید که آیا در قسمتی از دیوارتان که دچار نم زدگی شده لوله ای عبور کرده یا نه، چرا که ممکن است لوله ها پوسیده باشند و نم بدهند و این نم و رطوبت را به دیوار محل گذرشان بدهند.

رفع نم بدون خرابی

رفع نم بدون خرابی

عایق کاری رطوبتی :

زمانیکه مکانی مرطوب باشد از عایق کاری رطوبتی میتوان استفاده کرد، زیرا که رطوبت میتواند سلامتی وآسایش افراد یا به زیبایی ساختمان لطمه وارد کند، این روش میتواند به ما کمک کند تا از نفوذ نم ورطوبت به ساختمان جلوگیری شود.

رطوبت موجود در دیوار باعث میشود نمک واملاح در مصالح حل بشود وایجاد شوره برروی سطح دیوار یا سقف بکند .همچنین باعث رشد قارچ وبوی نامطبوع میشود.ودیگر اینکه باعث زنگ زدگی فلزات وجداشدن صفحات  چوبی شود.

نانو عایق رطوبتی :

این نوع عایق از مصالح مدرن وپیشرفته است، کارایی این نوع عایق برای رطوبت، نمای ساختمان و بام آن بیشتر استفاده میشود، از مزیت این نوع عایق وزن کم و مقاومت آن در برابر آتش میباشد و طول عمر بیشتری دارد.از نمونه های آن عایق رطوبتی نانو پلیمر که در در عایق رطوبتی  کاشی استفاده میشود با عایق نانو نیز میتوان رفع نم را انجام داد.

عایق رطوبتی نما :

این روش برای نمای ساختمان هایی که  از بارندگی زیادی برخوردارند، استفاده میشود، اگر این کار انجام نشود براثر گذشت زمان به زیبایی ساختمان آسیب زده ونمای آن را خراب میکند.

رفع نم حمام

رفع نم حمام

رفع نم و رطوبت ساختمان را با الو لوله کش تجربه کنید ما در این شرکت به تعمیرات ساختمان شما می پردازیم و به صورت تمام وقت آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم.

رفع نم

روشهای رفع نم وعلل بوجود آمادن نم ورطوبت :

وجود نم در اثر تجمع آب باران بر روی سقف ساختمان، نشتی یا ترکیدگی لوله، بند کشی نامناسب درزهای بین کاشی های سرویس های بهداشتی وحمام، وجود لوله های قدیمی و فرسوده، زمانیکه سقف به درستی عایق کاری نشده باشد و خشک کردن لباس در منزل میباشد.

نم ورطوبت را سریع شناسایی کنید :

امروزه با روش های ساده و کمک گرفتن از تکنسین های مجرب و با تجربه می توان به راحتی نم موجود در ساختمان را تشخیص داد، از بین بردن نم و رطوبت در ساختمان ها یکی از معضلات می باشد، زمانی که به صورت صحیح وجود نم و رطوبت را بررسی نکرد باعث ایجاد خسارت های فراوان به ساختمان می شود، بهترین و سریع ترین کار برای تشخیص نم و رطوبت کمک گرفتن از تکنسین های ماهر برای تشخیص نم و رطوبت می باشد، وجود نم باعث ایجاد بوی بد در ساختمان شده، و باعث به وجود آمدن بیماری های پوستی و آلرژی زا می شود.

نکته اصلی نم ورطوبت شناسایی کردن نم میباشد وجود لکه های آب خیلی مهم است، زمانیکه دیوار خانه نم دار میشود نشانه ایی از وجود نشتی یا ترکیدگی لوله هست، تا لکه ها را مشاهده کردید قبل از خسارت وارد کردن به ساختمان علت را جویا شوید.

اگر دلیل نم عایق کاری باشد :

ممکن است علت نم در سقف خانه باشد، چیزیکه شایع تر است در بین عموم افرا د، سریع به سوراخ بودن ایزوگام که باعث ایجاد رطوبت شده است، احتمال اینکه خسارت زیادی وارد کند بیشتر است، البته گاهی هم به دلیل نقص در ایزوگام وعایق های رطوبتی ساختمان باعث ایجاد نم و رطوبت میشود قبل از اینکه خسارت زیادی وارد کند باید سریع از متخصصان کمک گرفت تا دلیل نم را شناسایی کنند.

اگر نم و رطوبت در اثر ترکیدگی لوله باشد:

زمانی هم ممکن است در اثر ترکیدگی لوله و نشت آب باشد، شاید در قسمتی از ساختمان شما یا همسایگان ترکیدگی و نشتی لوله اتفاق افتاده باشد، ممکن است نشت آب اندک باشد ولی در اثر گذشت زمان خسارتی به ساختمان وارد کند، متخصصین این گروه با تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه مکان نم را بررسی کرده و مشکل را خیلی زود برطرف می کنند.

زمانیکه مشکل نم از باران باشد:

گاهی به دلیل عایق کاری نامناسب سقف ساختمان ویا سوراخ شدن ایزوگام نم وارد ساختمان میشود.

اگر که این احتمال را دادید بهتر است که با متخصصان ما تماس بگیرید تا با دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله و نشت یاب محل دقیق لوله را تشخیص دهند و سپس به صورت فوق حرفه ای رفع نم را انجام میدهند و این مشکل را برای همیشه حل کنند.

یک نصیحت دوستانه میکنم به عنوان کسی که سالیان سال است در شغل لوله کشی و رفع نم و تشخیص ترکیدگی لوله و… فعالیت داره ، اگر مشکل نم زدگی و ترکیدگی لوله و هر مشکلی شبیه این برای ساختمانتان پیش آمد سریعا با یک متخصص تماس بگیرید حتما می پرسید به چه دلیل:

به این دلیل که زمانیکه لوله های ساختمان دچار شکستگی یا پوسیدگی شوند و آب به میزان حتی خیلی کم به بیرون از لوله ها راه پیدا کند ساختمان شما آسیب های بدی میبیند هم از لحاظ ظاهری و هم از لحاظ بنا ساختمان که در آن آب رخنه می کند و تداوم این مشکلات حتی باعث ریزش ساختمان می شود پس در هر زمانیکه به این مشکل بر خوردید سریعا برای رفع نم ساختمان خود اقدام کنید قبل از اینکه خدایی ناکرده پشیمانی به بار بیاید.

رفع نم

4 دیدگاه

 • سلام ببخشید یه سوال داشتم چند وقته ذهنمو مشغول کرده ما ها ساختمانی تابحال بودیم همیشه حمام و دستشویی منزلمون نم زده شده میخواستم بدونم دلیلش چیه؟
  • نویسنده
   سلام خانم رستا رستمی ممنون از توجهتون به سایت ما و سوال خوبی که پرسیدید سعی میکنیم بهترین جواب را تقدیم شما کنیم اینکه دلایل نم در سقف خانه چیه و به چه دلایلی این اتفاق می افتد؟ برای این سوال دلایلی مختلفی وجود دارد که شامل:خرابی عایق ساختمان، عدم عایق بندی مناسب ساختمان، خرابی در ایزوگام که ممکن است بخاطر ترک خوردن و یا شکسته شدن ایزوگام، ترکیدگی و نشتی آب ساختمان، گرفتگی لوله های فاضلاب باشد. مهمترین نکته برای رفع نم سقف ساختمان شناخت عامل این موضوع است، در بعضی مواقع خیلی راحت نمی توان این عامل را شناسایی کرد. دلیل نم و رطوبت در حمام و سرویس های بهداشتی این موارد میتونه باشه: در زمان ساخت ساحتمان در منطقه ی سرویس های بهداشتی، آشپزخانه با استفاده از قیر و ایزوگام و یا انواع دیگر از عایق بندی عملیات عایق بندی صورت گرفته است، اگر این کار به خوبی انجام نگرفته باشد با ریختن هر گونه آب و شستشو در این مکان احتمال بروز نم و رطوبت از درزهای کاشی و سرامیک به طبقه ی پایین میشود و نم از سقف طیقه پایین نمایانگر خواهد شد. دلیل دیگر نم و رطوبت سرویس ها بخاطر استفاده از مواد شوینده قوی است که در اثر گذشت زمان و مصرف این مواد نشتی ایجاد می شود.
 • ممنونم ازتون فقط میشه راه حل هم بفرمایید که به چه صورت رفع نم باید انجام بدیم یا خود شما اینکارو انجام میدید؟ ما شمال تهران هستیم
  • نویسنده
   خواهش میکنم وظیفمونو انجام میدیم بله حتما راه حل هم خدمتتون عرض میکنیم ضمن اینکه بابت سوال دومتون ما در هر جای تهران که باشید در سریع ترین زمان ممکن مشکل بوجود آمده را حل خواهیم کرد سرویس دهی ما در جنوب و شمال و شرق و غرب تهران انجام میشه و آماده پاسخگویی به نیازهای همشهریان عزیزمون هستیم بابت جواب سوالتون هم باید خدمتتون عرض کنم راه حل های زیادی برای برطرف کردن نم و رطوبت حمام و دستشویی وجود داره که چند تا از این موارد را در ادامه خدمتتون عرض میکنیم: راه حل اول این است که تمامی سرامیک ها و کاشی ها را جمع کنید تا ایزوگام انجام دهید، باید کار انجام ایزوگام به خوبی صورت گیرد تا مشکل برطرف شود. راه حل دوم این است که بر روی خود سرامیک و یا کاشی ها عملیات دوغاب ریختن را انجام داده، با دقت تمام این کار را انجام دهید تا تمامی درزها برطرف شود و جلوی نشتی را بتوان گرفت و راه بعدی هم اینه که با یک متخصص امر تماس بگیرید تا مشکل را به بهترین شکل ممکن حل کنند اگر تمایل داشتید میتونید با شماره های تماس الو لوله کش تماس بگیرید و کارشناسان ما در کمترین زمان برای رفع نم یا تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه و لوله کشی و... خدمت شما خواهند رسید.