رفع نم ورطوبت

رفع نم ورطوبت

همه ی ما رطوبت و نم زدگی دیوار هار ا حداقل برای یک بارهم که شده از نزدیک دیده ایم .

نم زدگی دیوار ها باعث می شود تا نما و دکوراسیون منزلتان خراب شود . همچنین نم و رطوبت و عدم رفع کردن آن باعث بروز مشکلات دیگری نیز می گردد مانند:

-حضور حشرات مگس ها و حشرات موذی
-بوی نامطبوع
– کپک برروی دیوار
-رشد و تکثیر انواع باکتری ها و قارچ ها
-ریختن رنگ و زرد و پوسیده شدن گچ استفاده شده در دیوار و در نتیجه ی همه این ها یک هزینه روی دستتان برا تعمیر و بازسازی

در اینجا یکسری روش هایی که رطوبت را ازبین ببرید را برایتان بازگو می کنیم :

بهترین و اولین کار این است که دنبال منبع رطوب بگردید. با رفع منبع رطوبت 50درصد از کار راانجام داده اید.
از وسایل و دستگا های رطوبت گیر استفاده کنید به خصوص در فصول سرد و بارانی سال.
از هواکش در حمام استفاده کنید و سعی کنید که زیاد با آب گرم دوش نگیرید چرا که این عمل باعث افزایش رطوبت بر روی دیوار می شود.

اگر که تمامی این نکات و دیگر نکات را رعایت کردید اما همچنان رطوبت و نم دیوارتان رفع نشد بهتر است که به لوله کشی ساختمانتان شک کنید و بررسی کنید که آیا در قسمتی از دیوارتان که دچار نم زدگی شده لوله ای عبور کرده یا نه ، چرا که ممکن است لوله ها پوسیده باشند و نم بدهند و این نم و رطوبت را به دیوار محل گذرشان بدهند.

عایق کاری رطوبتی :

زمانیکه  مکانی مرطوب باشد از عایق کاری رطوبتی میتوان استفاده کرد .زیرا که رطوبت میتواند سلامتی وآسایش افراد یا به زیبایی ساختمان لطمه وارد کند.این روش میتواند به ما کمک کند تا از نفوذ نم ورطوبت به ساختمان جلوگیری شود.

رطوبت موجود در دیوار باعث میشود نمک واملاح در مصالح حل بشود وایجاد شوره برروی سطح دیوار یا سقف بکند .همچنین باعث رشد قارچ وبوی نامطبوع میشود.ودیگر اینکه باعث زنگ زدگی فلزات وجداشدن صفحات  چوبی شود.

نانو عایق رطوبتی :

این نوع عایق از مصالح مدرن وپیشرفته است.کارایی این نوع عایق برای رطوبت ،نمای ساختمان وبام آن بیشتر استفاده میشود.از مزیت این نوع عایق وزن کم ومقاومت آن در برابر آتش میباشد و طول عمر بیشتری دارد.از نمونه های آن عایق رطوبتی نانو پلیمر که در در عایق رطوبتی  کاشی استفاده میشود.

عایق رطوبتی نما :

این روش برای نمای ساختمان هایی که  از بارندگی زیادی برخوردارند، استفاده میشود .اگر این کار انجام نشود براثر گذشت زمان به زیبایی ساختمان آسیب زده ونمای آن را خراب میکند.

.

رفع نم

روشهای رفع نم وعلل بوجود آمادن نم ورطوبت :

وجود نم در اثر تجمع آب باران بر روی سقف ساختمان ،نشتی یا ترکیدگی لوله ،بند کشی نامناسب درزهای بین کاشی های سرویس های بهداشتی وحمام ، وجود لوله های قدیمی وفرسوده ، زمانیکه سقف به درستی عایق کاری نشده باشد و خشک کردن لباس در منزل میباشد .

نم ورطوبت را سریع شناسایی کنید :

نکته اصلی نم ورطوبت شناسایی کردن نم میباشد .وجود لکه های آب خیلی مهم است. زمانیکه دیوار خانه نم دار میشودنشانه ایی از وجودنشتی یا ترکیدگی لوله هست.تا لکه ها را مشاهده کردید قبل از خسارت وارد کردن به ساختمان علت را جویا شوید .

اگر دلیل نم عایق کاری باشد :

ممکن است علت نم در سقف خانه باشد .چیزیکه شایع تر است در بین عموم افرا د ،سریع به سوراخ بودن ایزوگام که باعث ایجاد رطوبت شده است .احتمال اینکه خسارت زیادی وارد کند بیشتر است .البته گاهی هم به دلیل نقص در ایزوگام وعایق های رطوبتی ساختمان باعث ایجاد نم ورطوبت میشود قبل از اینکه خسارت زیادی وارد کند باید سریع از متخصصان کمک گرفت تا دلیل نم را شناسایی کنند .

اگر نم و رطوبت در اثر ترکیدگی لوله باشد:

زمانی هم ممکن است در اثر ترکیدگی لوله ونشت آب باشد .شاید در قسمتی از ساختمان شما یا همسایگان ترکیدگی و نشتی لوله اتفاق افتاده باشد.ممکن است نشت آب اندک باشد ولی در اثر گذشت زمان خسارتی به ساختمان وارد کند.متخصصین این گروه با دستگاه نشت یاب مکان نم را بررسی کرده ومشکل را زود برطرف میکنند.

زمانیکه مشکل نم از باران باشد:

گاهی به دلیل عایق کاری نامناسب سقف ساختمان ویا سوراخ شدن ایزوگام نم وارد ساختمان میشود .

اگر که این احتمال را دادید بهتر است که با متخصصان ما تماس بگیرید تا با دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله و نشت یاب محل دقیق لوله را تشخیص دهند و سپس به صورت فوق حرفه این مشکل را برای همیشه حل کنند .

رفع نم

کلمات کلیدی سئو سایت : رفع نم و رطوبت,رفع نم و رطوبت دیوار,تعرفه رفع نم و رطوبت در تهران,رفع نم و رطوبت بدون تخریب,رفع نم,رفع نم سریع,رفع نم و رطوبت ارزان,نم گیری,الو لوله کش