لوله کشی و لوله باز کنی

لوله کشی و لوله باز کنی

دراین مقاله ما می خواهیم اهمیت لوله کشی ساختمان و اینکه چرا مهم است که لوله کشی توسط افراد متخصص انجام شود؟!

برای شروع ساخت و ساز و احداث یک ساختمان جدید نیاز به طراحی و پیاده سازی چندین سیستم پیشرفته نیاز است که این کار ها توسط متخصص خودش انجام می شود.اهمیت حضور یک متخصص لوله کشی زمانی بیشتر مشخص میشود که در حال احداث یک پروژه عظیم و پیچیده باشید آن وقت است که حتی لوله کشی نیز نقش مهمی در ایمنی و امنیت و قابلیت های ساختمان را دارد.

متخصص لوله کشی برای انتقال آب به منازل و کل ساختمان محاسبات سخت و پیچیده ای را انجام می دهد . اگر لوله کشی برای آب باشد متخصص باید جوری این کار را انجام دهد که آب به همه ی طبقات برسد . وگرنه ساختمان شما نیز مانند ساختمان هایی خواهد شد که اگرآب کمی افت فشار داشته باشد دیگر خبری از آب در لوله های منزلتان نیست.

حوزه ی کار یک متخصص لوله کش

آب شرب(آَشامیدنی همان آب لوله کشی منازل): آب یکی از ضروری ترین موارد برای هر ساختمان و هر فردی است پس یک لوله کش ماهر و متخصص وظیفه دارد سیستم آبرسانی ساختمان را به بهترین شکل ممکن طراحی کند تا مهمترین نیاز هر واحد تامین گردد.

یک لوله کش ماهر علاوه بر سیستم آبرسانی آشامیدنی ، باید به لوله کشی سیستم های آبیاری و سیستم های آتش سوزی و سیستم های نظافت نیز توداشته و طرحی اصولی را پیاده سازی کند . که البته تخصص یک لوله کش ماهر اینجا مشخص میشود که در همه ی مراحل به اینکه سیستم جوری طراحی شود که در مصرف آب هم صرفه جویی شود.

یک لوله کش متخصص باید توجه داشته باشد که برای لوله کشی از لوله ها و متریالی با استاندارد بالا استفاده کند .جوری نباشد که لوله ها به زودی دچار پوسیدگی شکستگی و پس دادن رطوبت شوند و باعث ایجاد نم در ساختمان شود .

لوله کشی فاضلاب و فاضلاب شهری:

یک لوله کش علاوه بر لوله کشی آب میتواند لوله کشی فاضلاب را نیز طراحی کند . لوله کشی فاضلاب از منزل تا آخرین نقطه (اتصال لوله کشی فاضلاب ساختمان به سیستم فاضلاب شهری یا همان اگو)

لوله باز کنی

در اداامه ی مقاله توضیحات مختصری را راجع به لوله بازکنی می دهیم و اینکه علت گرفتگی لول ها چیست و چطور میتوان گرفتگی لوله هارا رفع کرد؟

در مقاله قبلی اهمیت سپردن لوله کشی ساختمان خود را به یک فرد متخصص و ماهر توضیح دادیم . اگرکه لوله کشی ساختمان شما توسط افراد نا بلد و ناشی انجام شده باشد که هیچ آگاهی و تخصصی دراین زمینه ندارد . پس از گذشت مدت زمان نه چندان طولانی شاهد یکسری مشکلات خواهید بود از قبیل :

گرفتگی لوله ، این اتفاق زمانی رخ می دهد که : لوله کشی ساختمانتان استاندارد نیست و سایز لوله های به کار رفته در ساختمان درست نیستند و در نتیجه لوله ها سریعا دچار گرفتگی می شوند و شما به فکر لوله بازکنی میفتید !

لوله بازکنی انواع و راه های مختلفی دارد که چند نوع را به مختصر توضیح می دهیم:

1-لوله باز کن دستی (تلمبه ای)

ساده ترین راه ووسیله ی لوله بازکنی همین لوله باز کن های دستی هستند که برای گرفتگی های سطحی و جزیی کاربرد دارند.

2-لوله بازکنی با مواد شیمیایی

یکسری مواد شیمیایی در بازار موجود است که اگراین هارا تهیه کرده و در لوله بریزید گرفتگی لوله ها رفع می شوند و البته باید توجه داشته باشید که این مواد زیاد هم برای لوله ها خوب نیستد و اگر مکرر از این ها استفاده کنید لوله ها دچار پوسیدگی می شوند و چند مدت دیگر باید برای رفع نم و رطوبت اقدامی بکنید .پس ازاین روش زیاد استفاده نکنید.

3-لوله باز کنی فشار هوا

اکثرا درجاهایی استفاده میشود که گرفتگی لوله ناشی از خاک باشد . این دستگاه هوای موجود در دستگاه را فشرده کرده و بافشار زیادی به درون لوله میفرستد و این گونه گرفتگی لوله رفع می شود.

4-لوله بازکنی با فنر

این وسیله از یک موتور و یک فنر تشکیل شده . فنر این وسیله وارد لوله شده و گرفتگی لوله را باز می کند. این فنر باید منعطف باشد تا بتواند با در خمیدگی های لوله حرکت کند .

در این روش دو مدل فنر داریم :

فنر دستی لوله بازکنی

فنر مخصوص لوله باز کنی

فنر لوله باز کنی با دستگاه لوله باز کنی :

این روش تضمینی برای گرفتگی لوله فاضلاب وتوالت میباشد. فنرها یی که مخصوص دستگاه لوله باز کنی میباشد از ویژگیهای خاصی برخوردار است ،جنسشان از فولاد هست ،علاوه بر انعطاف پذیری در مقابل فشار و کشش و ارتعاش دستگاه لوله باز کنی  مقاومت بالایی دارند.

از دیگر ویژگی های فنر میتواند در لوله های بزرگ وپر پیچ وخم ارتعاش زیادی داشته باشد .

هر گونه گرفتگی را با سرفنرهای مخصوصی که دارند میتوان برطرف کرد .

کلمات کلیدی سئو سایت :لوله کشی و لوله باز کنی,لوله کشی در تهران,تست سلامت لوله,تعرفه لوله کشی ساختمان,قیمت لوله کشی در تهران,لوله باز کنی در تهران,لوله کشی فاضلاب,لوله کشی آب,الو لوله کش