تخلیه چاه

تخلیه چاه یک امر ضروری و مهم هست

در کشور ما به دلیل نبود اگو شهری در تمامی شهرها مجبور به حفر چاه برای دفع فاضلاب‌های خود می‌شوند این چاه پس از مدتی از فضولات پرشده و دیگر قابل‌استفاده نیست تا زمانی که تخلیه چاه صورت گیرد.

اما این تخلیه چاه نیز با مشکلات زیادی همراه است ازجمله مشکلات آن :

  1. پیچیدن بوی بد در فضا
  2. وارد شدن فاضلاب به داخل خانه
  3. وجود نم که باید در سریع ترین زمان رفع نم انجام دهید و…

بهترین روش دفع فاضلاب همان اگو است اما به‌ ناچار از چاه استفاده می‌کنیم که این چاه هم بهروش‌های قدیمی حفرشده و فرآیند تخلیه کردن چاه را با مشکل همراه می‌کند به‌ طوری‌که اگر تخلیه کردن چاه توسط تجهیزات و دستگاه‌های خاص خود صورت نگیرد رسوبات موجود در چاه تخلیه نمی‌شوند و پس از مدت‌زمان بسیار کوتاهی چاه دوباره پر می‌شود.

در اینجا قصد داریم یک روش جالب برای دفع فاضلاب و استفاده بهینه و مفید معرفی کنیم، مزیت این روش آسان بودن ساخت آن است و تخلیه آن نیز راحت بوده دچار مشکل نمی‌شود.

برای ساخت آن به یک مخزن سپتیک بیو گاز و یک سیستم ذخیره‌سازی مایع، در ابتدا شمارا با مخزن بیوگاز آشنا می‌کنیم این مخزن دارای دو قسمت بالایی و پایینی است که با پیچ و مهره به  هم وصل می‌شوند.

جنس این مخزن‌ها از پلاستیک تقویت‌شده است با داشتن این مخزن می‌توانیم بیو گاز تولیدشده (گاز تولیدشده از فاضلاب) را ذخیره و استفاده نماییم.

این سیستم بهره‌برداری به چندین وسیله دیگر ازجمله فشارسنج، سولفوریزه کننده، یک کیسه مخصوص ذخیره نمودن گاز، پنل خورشیدی، پمپ گاز و خط لوله انتقال گاز برای وسایل گاز سوز و یا لامپ… نیاز دارد.

این روش یکی از بهترین روش‌ها برای صرفه‌جویی در مصرف سوخت است زیرا با این روش شما بیو گاز تولیدشده را برای مصارفتان ذخیره کرده دیگر نیازی به گاز شهری برای گرمایش و مصرف خانگی خود ندارید و به‌ این‌ ترتیب در مصرف انرژی‌های فسیلی صرف جویی بزرگی می‌کنید و این انرژی پایان‌پذیر را برای آیندگان حفظ می‌کنیم همچنین هزینه‌های شما به مقدار قابل‌ توجهی کاهش میابد.

از مزایای دیگر این روش جمع‌آوری مایعات فاضلاب و انتقال آن‌ها به‌ وسیله لوله به محلی برای رشد درختان و گیاهان است.

این روش برای کشوری مثل ایران با اقلیم خشک که طی سال‌های اخیر این خشکسالی ها بیشتر شده و تحت تنش آبی هستند و علاوه بر این در بعضی از شهرها درختان و باغ‌ها و باغچه‌ هایشان را با آب شرب که هزینه تصفیه بالایی در بردارد آبیاری می‌کنند بسیار مفید است.

چاه فاضلاب چون در داخل آن آب و فاضلاب وجود دارد خیلی حساس میباشد، وجود آب باعث ازبین رفتن چاه میشود، بهتر است که همیشه زودتر اقدام به تخلیه چاه کنیم.

فواید به موقع تخلیه کردن چاه:

  1. زیاد شدن طول عمر چاه
  2. از ریزش چاه جلوگیری میشود.
  3. از سرریزشدن آن جلوگیری میشود.
  4. هزینه ی ساختمان کاهش پیدا میکند.
  5. از حوادث وقوع چاه جلوگیری میشود.
  6. پیشگیری از تخریب ساختمان

کلمات کلیدی سئو سایت : تخلیه چاه,تخلیه چاه در تهران,تخلیه چاه فاضلاب,تخلیه چاه فوری,دستگاه تخلیه چاه,ماشین تخلیه چاه,تخلیه چاه تضمینی,لایروبی,الو لوله کش

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است