تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

✥موبایل (24ساعته): 09199640658

مرکز تهران : 02188548758

✥شرق و جنوب تهران : 02177569084

✥شمال تهران : 02122893405

🌟ارائه خدمات تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در تهران🌟

اگر منزل یا محل کار شما هم دچار ترکیدگی یا نشتی لوله شده این مطلب برای شما نوشته شده و امیدواریم مطلب مفیدی برای شما باشد و سعی کنید در اسرع وقت این مطلب را بخوانید و برای تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه اقدام کنید تا به واسطه تعلل خسارت زیادی به ساختمانتان نخورد.

گاهی ممکن است در اثر فشار بالای آب، لوله‌ها دچار ترکیدگی شوند و ما متوجه نشویم و بسیاری از همشهریان تهرانی زمانیکه به ما مراجعه می کنند خسارت به ساختمان شدیدتر شده است، پیشنهاد میدهیم در صورتیکه شک کردید که ممکن است ترکدیگی لوله آب در ساختمان وجود داشته باشد نگران نباشید و با الو نشت یاب در تماس باشید تا با تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه بدون خرابی این مشکل را در سریع ترین زمان حل کنند.

گاهی هم شاید نشت آب وجود داشته باشد که اگر این نشتی و یا ترکیدگی لوله آب درست نشود می‌تواند مشکلات زیادی ازجمله تخریب، نم، بوی بد، تغییر رنگ گچ دیوارها و گاهاً خرابی و ریزش بخش‌هایی از دیوار به وجود آورد.

ترکیدگی لوله های آب و فاضلاب و موتورخانه ها مشکلی است که ممکنه بر اثر دلایل مختلفی بوجود آید و ربطی به ساختمان نوساز یا قدیمی نداشته باشد.

پیشگیری از ترکیدگی لوله :

عاملی که باعث تخریب در ساختمان می شود ترکیدگی لوله و نشتی آب در پی آن می باشد، اگر در همان ابتدای کار از یک فرد ماهر برای سیستم لوله کشی ساختمان استفاده کنیم دیگر از این مشکلات نخواهیم داشت.

از حلال و لوله بازکنی های خانگی برای باز کردن راه فاضلاب به ندرت استفاده شود .همچنین لوله هایی که در معرض هوای خیلی سرد قرار میگیرد را حتما عایق بندی کنید تا در زمانیکه هوا بسیار سرد شد از ترکیدگی لوله ها جلوگیری شود .

گاهی شکستگی ایجاد میشود اما نگران نباشید این کار را به متخصصین بسپارید.البته در بعضی موارد استفاده نادرست از فنر لوله باز کنی هم باعث شکستگی لوله ها میشود.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

علل ترکیدگی لوله ها را بر اثر نقاط ضعف آنها بررسی میکنیم، همچنین به رفع این مشکل با تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب می پردازیم:

لوله آب آهنی

لوله های آهنی بیشترین تحمل و مقاومت را در فشار و دما دارند، در گذشته یکی از مشکلات این نوع لوله ها خطر زنگ زدگی آنها بود، سایر لوله ها عمر کمتری نسبت به این لوله ها دارند، ولی لوله های آهنی عمری هماهنگ با قدمت ساختمان دارند.

در زمان های قبل از نگرانی های افراد در مورد لوله های آهنی زنگ زدگی آن بود که امروزه با گالوانیزه کردن آن این مشکل را برطرف کردند، در خرید این نوع لوله ها باید به جنس، کیفیت و برند آنها توجه داشت.

بزرگترین ایراد این نوع لوله ها پوسیدگی وفرسوده شدن آنهاست که هم اکنون به جای این لوله از لوله های پلاستیکی استفاده میشود.

لوله پلاستیکی

این نوع از لوله ها دارای نصب آسان و حمل ونقل راحت میباشد ولی مشکلاتی نظیر انبساط طولی لوله در جریان آب گرم و سیستم گرمایشی نفوذ اکسیژن علل خراب شدن را دارا هستند.

لوله پلیکا

این نوع لوله ها اگر از جنس مرغوب نباشد زمانیکه ساختمان در اثر گذشت زمان که نشست پیدا کند دچار شکستگی میشود هنگام گرفتگی باید از فنرمخصوص استفاده شود.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در تهران

چه لوله‌هایی بیشتر دچار ترکیدگی می‌شوند؟

این اتفاق اغلب مواقع در ساختمان‌های قدیمی و فرسوده که از عمر ساختن آن‌ها مدت‌ زمان زیادی می‌گذرد اتفاق می‌افتد اما اگر ساختمان شما نوساز است و دچار ترکیدگی لوله شده‌اید علل دیگری نیز در این امر دخیل هستند.

در اینجا به بررسی چند علت دیگر مپردازیم :

 1. خوردگی لوله‌های فلزی
 2. تحت‌فشار بودن لوله‌ها
 3. نوسانات شدید فشار آب
 4. ابزارها و اتصالات نامناسب و نصب نادرست.

آیا می‌توانیم محل دقیق ترکیدگی را تشخیص دهیم؟

هنگامی‌ که فشار آب منزلتان کاهش شدیدی پیدا کرد شما باید به وجود نشت یا ترکیدگی لوله‌کشی منزلتان شک کنید در این هنگام حتماً با یک متخصص تماس بگیرید تا سریع‌تر اقدام به تشخیص محل ترکیدگی و نشت یابی لوله با جدیدترین دستگاه‌ها و با دقت بالا نمایند تا متحمل هزینه‌های گزاف دیگری نشوید.

گاهی ممکن است لوله منزلتان مدت‌ها دچار ترکیدگی و یا نشتی شده و شما اهمیتی به علائم ابتدایی آن نداده‌اید در این مواقع با علائمی شدیدتری مانند وجود نم، ریزش بخش‌هایی از رنگ و گچ دیوار، نرسیدن آب به طبقات بالا و… مواجه می‌شوید و باید برای ترمیم آن قسمت‌های بسیاری را تخریب کنید تا محل ترکیدگی را پیداکرده و آن را ترمیم کنید.

مزیت استفاده از دستگاه نشت یابی لوله :

برای اینکه از گستردگی وپیشرفت نم ورطوبت جلوگیری شود با استفاده از دستگاه نشت یاب بدون ایجاد خسارت وخرابی محل مورد نظر را زودتر شناسایی کرد، با چنین پیشرفتی میتوان محل دقیق ترکیدگی لوله را به طور دقیق تشخیص داد.

در مکان هایی که محل سختی برای تشخیص هستند مثل زیر ابگرمکن، زیر سینک ظرفشویی، زیر توالت ودستشویی به راحتی میتوان از دستگاه نشت یاب استفاده میشود .دلیل این تشخیص بخاطر سنسورهایی است که در دستگاه نصب شده است.

تمامی دستگاه هایی که در داخل کشور وجود دارد وبه طور معمول از آن استفاده میشود، امکان ردیابی نشتی آب را با امواج صوتی تشخیص می دهند، زمانی که نشتی آب رخ می دهد صداهایی ایجاد می شود که این صدا را با امواج صوتی می توان تشخیص داد وقتی که امواج را دریافت کند آلارم دستگاه به شما هشدار می دهد، و با دستگاه نشت یابی لوله در تهران به راحتی می توان محل نشتی آب را تشخیص داد.

نشت یابی لوله با دستگاه در تهران

اگر برای شما عزیزان نیز از این دست مشکلات پیش آمده و میخواهید قبل از اینکه خسارت چشمگیری به ساختمانتان وارد شود با ما تماس بگیرید و در اسرع وقت همکاران ما برای تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در تهران در تمام ساعات شبانه روز خدمت شما خواهند رسید.

توجه داشته باشید در اینکار نوع دستگاه و سابقه کار شخصی که با دستگاه کار میکند بسیار مهم است شخصی که تجربه این کار را نداشته باشد بارها پیش آمده جای جای منزل را میکند و میبیند مشکل از آنجا نبوده و فقط هزینه روی دست شما خواهد گذاشت در اینجا الو لوله کش با سال ها تجربه در خدمت شماست.

سوالات عمومی مردم عزیز در مورد مشکلات ساختمان و تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه :

نام دستگاه های تشخیص ترکیدگی لوله ها چیست؟

 • تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه آکوستیک شبکه آب
 • تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه رادیویی شبکه آب
 • تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه آکوستیک عقربه ای
 • تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه آکوستیک تمام دیجیتال

هزینه ی تشخیص ترکیدگی لوله های آب با دستگاه نشت یاب بیشتر می باشد، اما به دلیل این که در این روش نیازی به تخریب ساختمان وجود ندارد و کار دقیق تر وسریع تر صورت میگیرد این روش بهترین روش است.

طریقه ی نشت یابی لوله های آب در منزل به چه صورت می باشد؟

نشت یابی لوله های آب و تشخیص ترکیدگی لوله و اتصالات از مواردی است که نباید نادیده گرفته شود، نم و نشتی خسارت های زیادی به ساختمان وارد می کند وموجب بالا رفتن هزینه های پرداختی آب بها می شود.

دلیل مهم دیگر این است با جلوگیری از نشتی آب می توانید از هدر رفتن آب جلوگیری کنید، قبل از اینکه نشتی آب بخواهد خسارت بیشتری به بنا وارد کند با سرویس رفع نشتی آب وتشخیص ترکیدگی لوله ها تماس حاصل کنید، همیشه در مراحل اولیه هزینه ی تعمیرات بسیار کمتر است.

گاهی هم ممکن است این نشتی آب را در ساختمان متوجه نشویم و ندانیم که این نشتی در کجای ساختمان یا کدام قسمت لوله کشی وجود دارد.

چگونه نشتی لوله آب را بگیریم ؟

در ساختمان همیشه نشتی های توالت وسرویس های بهداشتی بیشترین خسارت را به همراه دارد، ولی اغلب این نشتی ها به سادگی تشخیص داده می شود ولی بیشتر اوقات خیلی راحت نمی توان این ترکیدگی ونشتی را تشخیص داد، چکه کردن شیر آب دستشویی وتوالت مقدار زیادی از آب را به هدر می دهد.

با تعویض کردن یک واشر به راحتی می توانید از هدر رفتن آب جلوگیری کنید، گاهی نشتی اینقدر زیاد است که صدای شرشر آب را در توالت می توان شنید، این قبیل مشکلات بیشتر در توالت فرنگی وسیفون دیده می شود.اگر صدا از توالت فرنگی بود در اسرع وقت باید شیر اصلی آب سیفون را بست وبعد با سرویس کاران تماس حاصل نمایید.

با این کار هزینه‌های بسیاری را به شما تحمیل خواهد کرد!

گروه تخصصی ما چگونه این کار را با کمترین هزینه و خرابی با دقیق‌ترین روش برایتان انجام می‌دهد؟؟ نشت یابی لوله با دستگاه در تهران یک روش جدید و بسیار ارزان در مقایسه با روش قدیمی است.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه با دقت بسیار بالا محل دقیق ترکیدگی یا نشت را به شما نشان می‌دهد و با این کار باعث می‌شود میزان خرابی‌ها برای پیدا کردن محل خرابی کاهش یابد و درنتیجه هزینه تمام‌شده برایتان بسیار کمتر از روش قدیمی باشد.

تاثیر سرما و عوامل مختلف بر ترکیدگی لوله

تشخیص ترکیدگی لوله، که توسط سرما موجب ترکیدن لوله و یا حتی نشتی لوله می شود را با دستگاه شناسایی کرده و از نشتی جلوگیری می کنند، پیشگیری همیشه بهترین راه است.

با شروع شدن فصل سرما مشکلات یخ زدگی مشاهده می شود و افراد ساکن خانه های ویلایی و ساختمان های دیگر باید برای جلوگیری از یخ زدگی لوله و کنتور باید اقداماتی را انجام دهند.

معمولاً لوله هایی که در معرض یخ زدگی در زمستان قرامی گیرند، آن دسته از لوله هایی هستند که در بیرون از ساختمان و بدون عایق بندی قرار دارند، اگر به موقع عملیات عایق کاری را انجام ندهید مشکلات یخ زدگی بروز می کند.

آموزش جلوگیری از یخ زدگی لوله ها در زمستان!

حتماً باید لوله هایی که در معرض هوای آزاد قرار دارد را با پشم شیشه و مواد مخصوص پوشانده شود.

در ساختمان ها بعضی از واحد ها خالی و بدون سکونت می باشد، آب آن واحدها را قطع کرد و باید در و پنجره ها را در حالت بسته باشند.

اگر امکان دارد در شب هایی که هوا خیلی سرد است یک شیر آب را کمی باز بگذارید.

بعضی از شیرها آب در خارج از دیوار قرار دارند و بیشتر در معرض یخ زدگی قرار دارد و باید با یک بطری پلاستیکی روی آن را بپوشانید.

برای پیشگیری از یخ زدگی کنتور باید اتصالات آن را با پشم شیشه عایق کرد و همچنین دیواره های کنتور را با سیمان عایق کرد.

در ترکیدگی لوله ها جنس لوله ها، بر میزان مقاومت و جلو گیری از ترکیدگی آنها نقش مهمی دارد، یکی از دلایل ایجاد خسارت های ناشی از ترکیدگی لوله ها، نا مرغوب بودن جنس لوله ها و نیز استفاده از نوع نامتناسب برای یک مصرف خاص می باشد، لوله کش ها باید از انواع مرغوب متریال استفاده کنند که حتی در ساختمان های نوساز هم با این مشکل روبرو نشوید.

برای حفاظت از لوله های آب در برابر یخ زدگی و برودت هوا می توان از نوارهای گرمایشی استفاده کرد، پیچیدن نوار گرمایش در اطراف لوله آب در برابر سرما محفوظ می ماند و باعث گرم ماندن آن شده است، حتماً برای نصب نوارهای گرمایشی باید به نکات ایمنی آن توجه داشته باشید.

لوله های قدیمی هم یکی دیگر از دلایل ترکیدگی لوله ها می باشد، لوله های فوران در خانه ها به سادگی بدترین چیز است که می تواند به سیستم لوله کشی آسیب وارد می کند.

انجماد هم یکی دیگر از دلایل ترکیدگی می باشد، روند تغییر یک مایع به یخ که جامد گسترش می باید، فشار آب هم ممکن است در بخش های دیگر از یک لوله آسیب دیده را افزایش می دهد، اگر آب و هوا غیر عادی سرد بشود، این احتمال بیشتر خواهد بود.

در زمانی که قسمتی از لوله مسدود شده باشد توان بالایی برای افزایش فشار داخلی لوله ها است، این فشار شدید گاهی باعث شده که لوله کشی به پارگی رسیده و مقادیر زیاد آب را به داخل خانه برساند، اساساً لوله ها به علت فشار بیش از حد داخلی ویا ضعف ساختاری پیش می آید.

این ممکن است به علت مسدود شدن وسایل، مواد تجزیه کننده یا دماهای سرد باشد.

2 دیدگاه

  • نویسنده
   سلام و عرض ادب خدمت شما دوست عزیز برای تشخیص ترکیدگی لوله به این نکات توجه کنید: اگر لوله ای در ساختمان ترک خورد و این ترک در کف ساختمان باشد معمولاً علائم آن را در طبقه ی پایین می بینید، در زمانی که ترکیدگی وجود داشته باشد نشتی خیلی به سرعت انتشار پیدا کرده، اگر دقت لازم را داشته باشید در خود ساختمان هم تغییراتی در رنگ کاشی و یا سرامیک به خوبی مشخص می شود که لوله آب ترکیدگی دارد. اگر نشتی در طبقه ی پایین مشخص شد و به آرامی در حال گسترش باشد نشانه ی نشتی کمی است که در حد چکه یکی از اتصالات یا بدنه لوله نشت پیدا کرده است. اما اینکه چطور متوجه نشتی شوید بیشتر توضیح میدهم با استفاده از چند راه می توانید متوجه نشتی آب شوید. برررسی کردن عدد کنتور آب : ابتدا تمامی آب مصرفی ساختمان را بسته و بدون مصرف کردن عدد کنتور آب را کنترل کنید، بعد از گذشت زمان مشخص شده ای دوباره عدد کنتور را بررسی کنید، درصورتی که تغییری در عدد کنتور نباشد نشانه ی این است که نشتی وجود ندارد ولی با تغییر در عدد کنتور مشخص می شود که مشکل نشتی وجود دارد و باید برای رفع آن اقدام کنید که الو لوله کش میتواند از تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه گرفته تا لوله کشی ساختمان و رفع نم در خدمت شما باشد. استفاده از دستگاه های نشت یاب حرفه ای : با استفاده از این دستگاه ها می توان بدون نیاز به تخریب دیوار ها نشتی لوله آب را تشخیص داد، این دستگاه ها بسیار حساس هستند و می توانند از روی ضخامت زیاد مصالح ساختمانی، امواج بسیار ریز مربوط به ترکیدگی و نشتی را تشخیص دهد، اگر نتوانستید خودتان مشکل را حل کنید حتما جهت نشت یابی لوله و رفع نم با ما تماس بگیرید ما در تمام نقاط تهران بزرگ فعال بوده و در سریع ترین زمان مشکل بوجود آمده را حل میکنیم.