تشخیص ترکیدگی لوله

اگر منزل یا محل کار شما هم دچار ترکیدگی یا نشتی لوله شده این مطلب برای شما نوشته شده و امیدواریم مطلب مفیدی برای شما باشد و سعی کنید در اسرع وقت این مطلب را بخوانید و برای تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه اقدام کنید تا خسارت زیادی به ساختمانتان نخورد.

گاهی ممکن است در اثر فشار بالای آب، لوله‌ها دچار ترکیدگی شوند اما ما متوجه نشویم که با تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه این مورد حل خواهد شد.

گاهی هم شاید نشت وجود داشته باشد که اگر این نشت و یا ترکیدگی لوله درست نشود می‌تواند مشکلات زیادی ازجمله تخریب، نم، بوی بد، تغییر رنگ گچ دیوارها و گاهاً خرابی و ریزش بخش‌هایی از دیوار به وجود آورد.

ترکیدگی لوله های آب و فاضلاب و موتورخانه ها مشکلی است که ممکنه بر اثر دلایل مختلفی بوجود آید و ربطی به ساختمان نوساز یا قدیمی نداشته باشد.

پیشگیری از ترکیدگی لوله :

عاملی که باعث تخریب در ساختمان می شود ترکیدگی لوله و نشتی آب میباشد، اگر در همان ابتدای کار از یک فرد ماهر برای  سیستم لوله کشی ساختمان استفاده کنیم دیگر از این مشکلات نخواهیم داشت.

از حلال ولوله باز کنی های خانگی برای باز کردن راه فاضلاب به ندرت استفاده شود .همچنین لوله هایی که در معرض هوای خیلی سرد قرار میگیرد را حتما عایق بندی کنید تا در زمانیکه هوا بسیار سرد شد از ترکیدگی لوله ها جلوگیری شود .

گاهی شکستگی ایجاد میشود اما نگران نباشید این کار را به متخصصین بسپارید.البته در بعضی موارد استفاده نادرست از فنر لوله باز کنی هم باعث شکستگی لوله ها میشود.

علل ترکیدگی لوله ها را براثرنقاط ضعف آنها بررسی میکنیم، همچنین به رفع این مشکل با تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب می پردازیم:

لوله آب آهنی

بزرگترین ایراد این نوع لوله ها پوسیدگی وفرسوده شدن آنهاست که هم اکنون به جای این لوله از لوله های پلاستیکی استفاده میشود .

لوله  پلاستیکی

این نوع از لوله ها دارای نصب آسان و حمل ونقل راحت میباشد ولی مشکلاتی نظیر انبساط طولی لوله در جریان آب گرم و سیستم گرمایشی نفوذ اکسیژن علل خراب شدن را دارا هستند .

لوله پلیکا

این نوع لوله ها اگر از جنس مرغوب نباشد زمانیکه ساختمان در اثر گذشت زمان که نشست پیدا کند دچار شکستگی میشود هنگام گرفتگی باید از فنرمخصوص استفاده شود.

چه لوله‌هایی بیشتر دچار ترکیدگی می‌شوند؟

این اتفاق اغلب مواقع در ساختمان‌های قدیمی و فرسوده که از عمر ساختن آن‌ها مدت‌ زمان زیادی می‌گذرد اتفاق می‌افتد اما اگر ساختمان شما نوساز است و دچار ترکیدگی لوله شده‌اید علل دیگری نیز در این امر دخیل هستند.

در اینجا به بررسی چند علت دیگر مپردازیم :

1-خوردگی لوله‌های فلزی
2-تحت‌فشار بودن لوله‌ها
3-نوسانات شدید فشار آب
4-ابزارها و اتصالات نامناسب و نصب نادرست.

آیا می‌توانیم محل دقیق ترکیدگی را تشخیص دهیم؟

هنگامی‌ که فشار آب منزلتان کاهش شدیدی پیدا کرد شما باید به وجود نشت یا ترکیدگی لوله‌کشی منزلتان شک کنید در این هنگام حتماً با یک متخصص تماس بگیرید تا سریع‌تر اقدام به تشخیص محل ترکیدگی و نشت یابی لوله با جدیدترین دستگاه‌ها و با دقت بالا نمایند تا متحمل هزینه‌های گزاف دیگری نشوید.

گاهی ممکن است لوله منزلتان مدت‌ها دچار ترکیدگی و یا نشتی شده و شما اهمیتی به علائم ابتدایی آن نداده‌اید در این مواقع با علائمی شدیدتری مانند وجود نم، ریزش بخش‌هایی از رنگ و گچ دیوار، نرسیدن آب به طبقات بالا و… مواجه می‌شوید و باید برای ترمیم آن قسمت‌های بسیاری را تخریب کنید تا محل ترکیدگی را پیداکرده و آن را ترمیم کنید.

مزیت استفاده از دستگاه نشت یابی لوله :

برای اینکه از گستردگی وپیشرفت نم ورطوبت جلوگیری شود با استفاده از دستگاه نشت یاب بدون ایجاد خسارت وخرابی محل مورد نظر را زودتر شناسایی کرد، با چنین پیشرفتی میتوان محل دقیق ترکیدگی لوله را به طور دقیق تشخیص داد.

در مکان هایی که محل سختی برای تشخیص هستند مثل زیر ابگرمکن،زیر سینک ظرفشویی، زیر توالت ودستشویی به راحتی میتوان از دستگاه نشت یاب استفاده میشود .دلیل این تشخیص بخاطر سنسورهایی است که در دستگاه نصب شده است.

تمامی دستگاه هایی که در داخل کشور وجود دارد وبه طور معمول از آن استفاده میشود، امکان ردیابی نشتی آب را با امواج صوتی تشخیص می دهند، زمانی که نشتی آب رخ می دهد صداهایی ایجاد می شود که این صدا را با امواج صوتی می توان تشخیص داد وقتی که امواج را دریافت کند آلارم دستگاه به شما هشدار می دهد، و با دستگاه نشت یابی لوله به راحتی می توان محل نشتی آب را تشخیص داد.

این کار هزینه‌های بسیاری را به شما تحمیل خواهد کرد

گروه تخصصی ما چگونه این کار را با کمترین هزینه و خرابی با دقیق‌ترین روش برایتان انجام می‌دهد؟؟ نشت یابی لوله با دستگاه یک روش جدید و بسیار ارزان در مقایسه با روش قدیمی است.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه با دقت بسیار بالا محل دقیق ترکیدگی یا نشت را به شما نشان می‌دهد و با این کار باعث می‌شود میزان خرابی‌ها برای پیدا کردن محل خرابی کاهش یابد و درنتیجه هزینه تمام‌شده برایتان بسیار کمتر از روش قدیمی باشد.

اگر برای شما عزیزان نیز از این دست مشکلات پیش آمده و میخواهید قبل از اینکه خسارت چشمگیری به ساختمانتان وارد شود با ما تماس بگیرید و در اسرع وقت همکاران ما برای تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در تمام ساعات شبانه روز خدمت شما خواهند رسید.

توجه داشته باشید در اینکار نوع دستگاه و سابقه کار شخصی که با دستگاه کار میکند بسیار مهم است شخصی که تجربه این کار را نداشته باشد بارها پیش آمده جای جای منزل را میکند و میبیند مشکل از آنجا نبوده و فقط هزینه روی دست شما خواهد گذاشت در اینجا الو لوله کش با سال ها تجربه در خدمت شماست.

برای جلوگیری از خسارات بیشتر ترکیدگی لوله همین‌الان با ما تماس بگیرید

کلمات کلیدی سئو سایت :تشخیص ترکیدگی لوله,دلایل ترکیدگی لوله,ترکیدگی لوله ساختمان,تشخیص ترکیدگی لوله,تشخیص ترکیدگی لوله در تهران,دلیل ترکیدگی لوله,رفع نشتی لوله,الو لوله کش