لوله بازکنیآموزش بازکردن گرفتگی توالت

برای رفع گرفتگی لوله از مخلوط اسید و جوش شیرین که قدرتمندترین محلول خانگی به حساب می آید میتوانید استفاده کنید.

آموزش بازکردن گرفتگی توالت های ایرنی و فرنگی :

برای یادگیری کامل آموزش بازکردن گرفتگی توالت توجه داشته باشید که این محلول را باید هر کدام به طور جداگانه درون چاه ریخت و یک دستمال بر روی خروجی چاه قرار دهیم که گاز ناشی از این مواد حاصله برای ما مشکل ساز نباشد، البته این مایع اسیدی که سرکه می باشد ولی باز هم زمانیکه همزمان با هم مخلوط شود گاز تولید می شود.

بعد از نیم ساعت که مواد را داخل چاه ریختید 4عدد کتری آب جوش را درون لوله بریزید تا گرفتگی به همراه این محلول خارج شود، در صورتیکه این گرفتگی برطرف نشد می توانید این عملیات را دوباره تکرار کنید ولی اگر این گرفتگی در قسمت خرطومی لوله باشد ممکن است برای اینکار از باز کردن سیستم لوله کشی استفاده کرد که میتوانید با الو لوله کش تماس بگیرید تا در اسرع وقت مشکل گرفتگی لوله را برطرف سازد.

اگر گرفتگی شدید باشد این راهکارها چاره ساز نیست، مواد و اسید ضعیف برای از بین بردن گرفتگی هایی که توسط مواد خوراکی، مو، چربی وزباله باشد اسید برطرف کند ولی زمانی که دلیل گرفتگی خاک و رسوبات فاضلاب باشد در اثر مدت زمان طولانی باشد با اسیدها نمی توان باز کرد، در این زمان باید از دستگاه های لوله بازکنی استفاده کرد که الولوله کش بهترین ابزارهای لوله بازکنی را در اختیار دارد.

بهترین روش بازکردن توالت های فرنگی این است که از دستگاه تراکم هوا استفاده کنیم، توالت های ایرانی و توالت های فرنگی به دلیل حساسیت زیادی که نسبت به شکستگی دارد یکی دیگر از بهترین روش های بازکردن گرفتگی آنها استفاده از دستگاه فنر لوله بازکنی می باشد، اینکار اگر اشیاء هم در بین راه لوله قرار گرفته باشد به حرکت در می آید و باعث جرم گیری مسیر هم می شود.

استفاده از فنر لوله بازکنی باعث هل دادن اشیاء جامد مانده در لوله بشود، استفاده از فنر ضمانت بیشتری برای باز کردن لوله ها و چاه توالت های فرنگی و ایرانی دارد، اما باز هم به این نکته اشاره میکنیم که در مورد توالت های فرنگی بهتر است از دستگاه  تراکم هوا استفاده شود، زیرا فنر لوله بازکنی دارای نوک تیزی است احتمال آسیب رساندن به توالت فرنگی وجود دارد.

گاهی ممکن است به دلیل تجمع بخاطر ایزوگام یا دلایل دیگر باشد وشاید هم قیردرداخل سیفون جمع شده باشد، به علت عدم رعایت اصول فنی توسط افراد ناشی که از تخصص کافی برخوردار نیستند مقدار زیادی قیر در سیفون جمع شده که بعداً باعث گرفتگی لوله می شود.

گاهی اوقات برای برطرف کردن این مشکل می توان از نفت که حلال این ماده می باشد استفاده نمود، یک ساعتی صبر کرد و بعد با یک فنر قیر و نفت را مخلوط کرده تا حل شود، تابتوان قیر را به داخل چاه حرکت داد و بعد از آن با ریختن مقداری آب جوش به داخل سیفون از برطرف شدن گرفتگی مطمئن شوید.

به این نکته بسیار مهم توجه کنید زیرا اکثر مردم به دلیل عدم آگاهی این کار را مرتب تکرار میکنند، به هیچ وجه از ریختن اسید برای باز کردن لوله استفاده نکنید زیرا بر اثر گذشت زمان باعث فرسودگی وخوردگی لوله ها می شود و به سیستم لوله کشی ساختمان آسیب می رساند.

همچنین اگر گرفتگی به دلیل تجمع سیمان باشد حتما از فنر فولادی برای باز کردن استفاده شود و اگر برطرف نشد مجبورید اقدام به تعویض لوله و سیفون دستشویی کنید، اگر گرفتگی بیش از 50 متر باشد و یا در میانه های راه چاه فاضلاب باشد استفاده از فنر های فولادی بلند بیشترین کارآمد را خواهد داشت.

باز هم به شما دوستان عزیز توصیه میکنیم اگر در بازکردن لوله تبهر ندارید این کار را به الولوله کش بسپارید تا با کمترین هزینه در بین رقبا و بهترین کیفیت مشکل شما را برطرف کند، امیدواریم همواره رضایت شما همشهری های تهرانی عزیز را بدست آوریم.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است